Mieszkanie S /// 1603

Projekt przebudowy mieszkania w starej kamienicy, znajdującej się w centrum Wrocławia.

Przebudowa apartamentu w kamienicy pochodzącej z 1906 r. była wielką przygodą od pierwszych oględzin i spotkania z Inwestorem, aż do szczęśliwego końca — zdjęć wykonanych kilka lat po realizacji. Gdzieś pomiędzy miały miejsce rozległe wyburzenia, rearanżacja funkcji ze zmianą lokalizacji m. in. łazienki i kuchni, nowe instalacje obejmujące wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła — to wszystko w zabytkowej kamienicy na drugim pietrze.

Warto wspomnieć o Inwestorce, pełnej (świetnych) pomysłów, ale równocześnie otwartej na sugestie i pomoc architekta. Taka współpraca zawsze nam się marzy — dotyczy to również Wykonawcy, zorganizowanego i dobrego technicznie, nie stroniącego przy tym od nowych rozwiazań.

Nie ukrywamy, że nie zaprojektowaliśmy każdego detalu tych wnętrz — raczej stworzyliśmy strukturę i podstawy do wypełnienia mieszkania samodzielnie przez Właścicieli zgodnie z ich gustem — oczywiście podpowiadaliśmy w miarę potrzeb produkty i rozwiązania. Całość jednak jest przykładem synergii działań Inwestora, Architekta i Wykonawcy, gdzie efekt końcowy wykracza poza prostą sumę działań każdej z zaangażowanych stron.