Profil

Pracownia została założona w 1996 r. przez Aleksandrę Barańską jako Studio Barańska-Bernardi. W latach 1997-2004 oprócz działalności architektonicznej funkcjonowała również Galeria Sztuki Użytkowej przy ul. Odrzańskiej we Wrocławiu i sklep internetowy eprezenty.com.pl. Od 2004 roku skupiliśmy się wyłącznie na działalności w zakresie projektowania, rozszerzając ją dodatkow w ostatnim czasie o fotografię.

/// 1996 rozpoczęcie działalności
/// 1997-2004 działalność Galerii Sztuki Użytkowej
/// 2004 zmiana nazwy firmy na Prana Group

Projektujemy głównie małe i średnie (do ok. 3000 m kw.) budynki mieszkalne, biurowe oraz użyteczności publicznej. Specjalizujemy się w przebudowach różnego rodzaju obiektów oraz wysokospecjalistycznych projektach aptek — nie stronimy jednak od projektowania obiektów nowych. W trakcie prac kładziemy nacisk na energooszczędność stosowanych rozwiązań.

Wykonujemy dokumentację projektowanych obiektów od A do Z. Oznacza to, że pomożemy w wyborze odpowiedniej działki budowlanej, przeprowadzimy cały proces projektowy wraz z uzyskaniem w imieniu Inwestora wszelkich uzgodnień i zezwoleń (w tym również pozwolenia na budowę), a także będziemy w ramach nadzoru autorskiego sprawować pieczę nad budową i wykończeniem wnętrz.

Uważamy, że rola architekta nie kończy się wraz z opracowaniem projektu do pozwolenia na budowę lecz polega na współpracy z Inwestorem do momentu oddania obiektu do użytkowania, przysłowiowego “oddania kluczy”. Budynki nadzorowane w ten sposób zazwyczaj prezentują się o wiele lepiej niż reszta, często tracąca bezpowrotnie swoje walory w trakcie budowy.

Do naszych klientów należą m.in.: Area Cooling Solutions /// Nicrometal SA /// Muzeum Narodowe we Wrocławiu /// Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED SA /// Gmina Milicz /// Starostwo Powiatowe w Miliczu /// Farmacja Plus /// Aner-Stal /// Spółdzielnia Mieszkaniowa “Pod Jaworami” /// Dolnośląska Spółka Gazownictwa oraz wielu inwestorów prywatnych.

Jakub Likus

Jakub Likus

architekt IARP

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu różnego rodzaju budynków. Odpowiada za stronę techniczną projektu oraz biura. Od czasu studiów interesuje się zagadnieniami energooszczędności i ekologii. Lubi proste rozwiązania. Każdy problem stara się rozpracować jak najdokładniej.

W wolnym czasie lubi robić zdjęcia, jeździć na nartach lub rowerze, włóczyć się po górach i pływać -- najlepiej wszystko na raz. W zimowe wieczory zbiera wycinki z gazet z japońskimi samochodami.

2006-... /// właściciel, Prana Group
2001-... /// architekt, Prana Group
2001 /// uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń
2000-2002 /// asystent architekta, Maćków Pracownia Projektowa
1999-2000 /// asystent architekta, Studio Ozone
1997 /// stypendium University of Lincolnshire and Humberside, Hull, UK
1993-1999 /// mgr inż. architekt, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Języki /// angielski (płynny), niemiecki (podstawowy)

Aleksandra Barańska

Aleksandra Barańska

architekt

Posiada ponad 25-letnie doświadczeniu w uważnym słuchaniu, kiwaniu głową i mówieniu: "Mhm... Acha". Kiedyś służyło to powstawaniu szkieletu projektu, teraz - budowaniu rozwiązań dla wyzwań i problemów, z którymi przychodzą klienci.

Wolny czas najchętniej poświęca na góry, rower czy narty. Jednak nie przepada za pływaniem po górach na rowerze.

2014 /// ACC ICF Coach
2006-... /// architekt, Prana Group
2006 /// trener pracy z oddechem
2004-2006 /// architekt / właściciel Prana Group
2001 /// uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń
1994-2001 /// architekt / właściciel, Studio Barańska-Bernardi
1993-94 /// Master of Architecture, Kingston University, London, UK
1992 /// asystent architekta, Wytze Patijn Architect, Rotterdam, NL
1991 /// asystent architekta, Keller&Landolt, Zurich, CH
1988-94 /// mgr inż. architekt, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Języki /// angielski (płynny), włoski (komunikatywny)