Dom na osiedlu Toya Golf /// 1003

Projekt obejmuje wykonaną przed rozpoczęciem prac budowlanych adaptację i przebudowę jednego z budynków jednorodzinnych wznoszonych na osiedlu Toya Golf pod Wrocławiem.

Nasz stały klient zwrócił się do nas z prośbą o dostosowanie układu funkcjonalnego domu tak, aby ściśle dostosować do do potrzeb rodziny 2+2. Zrobił to w idealnym momencie, czyli natychmiast po zakupie domu, kiedy był on jeszcze w trakcie budowy. Dzięki temu, że całość prac projektowych została wykonana przed zamknięciem obiektu, obyło się bez korekt i wyburzeń — typowych w przypadku adaptacji istniejacych obiektów.

Wśród wprowadzonych zmian należy wymienić:
–  zmianę strefy wejściowej z kotłownią i wc,
–  nowy projekt schodów, powiększenie salonu i zmianę lokalizacji kominka,
–  projekt kuchni,
–  nowy rozkład pomieszczeń na piętrze,
–  projekty łazienek.

Na parterze oraz w łazienkach na piętrze wykorzystano posadzki z ciepłej w dotyku zywicy poliuretanowej (Basf). Zamontowany nad kuchnią sufit podwieszany z płyt z wełny drzewnej (Heradesign) eliminuje odbicia dźwięku, dzięki czemu nie występuje efekt pogłosu. Kuchnie wykonano z lakierowanej na biało płyty MDF, zachowując minmalistyczny wygląd dzięki rezygnacji z zewnętrznych uchwytów. W całym domu zastosowano aluminiowe oprawy oświetleniowe wrocławskiej firmy Chors.