Dom z widokiem na słońce NF40 /// 1303

Projekt będący częścią serii pięciu małych domów jednorodzinnych opracowanych dla Domów Czystej Energii. W zamyśle budynek opracowano jako dom całorocznej rekreacji z przeznaczeniem do lokalizowania na terenach górzystych. Dzięki uniwersalnym rozwiązaniom oraz elastycznej funkcji, możliwe jest również wybudowanie go jako małego domu jednorodzinnego.

Tym projektem chcieliśmy udowodnić, że nowoczesna zabudowa jest możliwa również na terenach górzystych. Płaski dach nie dyskwalifikuje domu w zadnym wypadku — wprost przeciwnie, pozwala mu wtopić się w otoczenie. Jeśli nie przepadasz za „góralszczyzną”, być może ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

Budynek opracowano w standardzie energooszczędnym NF40 (roczny koszt ogrzewania 1695 zł).

Parterowy dom letniskowy, częściowo zagłębiony w stoku góry, przeznaczony dla 3-4 osób. Dzięki zanurzeniu domu w teren oraz wykorzystanie na elewacji koszy gabionowych wypełnionych lokalnym kamieniem, dom znika krajobrazu. Duże okna oraz taras zapewniają mieszkańcom możliwość bliskiego kontaktu z naturą. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii dom charakteryzuje wysoki komfort użytkowania, niskie koszty utrzymania oraz niezrównane widoki na pobliskie góry dzięki otwartej na południe przeszklonej fasadzie. Zamieszkaj w niecodziennym miejscu, innym niż wszystkie, które znasz!