Dom widokowy NF 40 /// 1305

Przedstawiamy czwarty z serii pięciu małych domów jednorodzinnych opracowanych dla Domów Czystej Energii. Są to budynki opracowane jako dom całorocznej rekreacji z przeznaczeniem do lokalizowania na terenach górzystych, jednak dzięki uniwersalnym rozwiązaniom oraz elastycznej funkcji, możliwe jest również wybudowanie go jako małego domu jednorodzinnego w dowolnej lokalizacji.

Budynek opracowano w standardzie energooszczędnym NF40 – roczny koszt ogrzewania 2051 zł.

Dwukondygnacyjny dom letniskowy, przeznaczony dla 4 osób.

Budynek jest nieznaczenie wyniesiony ponad teren, dzięki czemu oferuje niezrównane widoki na otaczający krajobraz. Dom posiada duży, narożny taras od strony południowo-zachodniej, dostępny z kuchni i salonu. Elastyczny plan poddasza umożliwia powiększenie łazienki rodziców, lub wygospodarowanie przestrzeni na gabinet albo pozostawienie dwukondygnacyjnego salonu na parterze.

Elewacje wykonane z drewna (parter i poddasze) oraz gabionów wypełnionych lokalnym kamieniem (cokół). Odsłonięta we wnętrzach więźba dachowa efektownie nawiązuje do budownictwa tradycyjnego. W salonie znajduje się kominek. W domu zastosowano nowoczesne systemy grzewczo-wentylacyjne.